Temelleri 1995 yılında atılan, faaliyetine şahıs firması olarak başlayan Cantürk Ailesi, 2006 yılından günümüze  ‘’Cantürk Et ve Et Ürünleri’’ adıyla faaliyetlerine gelişerek ve büyüyerek devam etmektedir.


Geçen 21 senede kilometre taşlarını inşa ederek sektörde yerini almış; özverili ve disiplinli çalışan, dürüstlüğü ilke edinmiş, kalite ve hijyenden asla ödün vermeyen, geçmişini unutmadan geleceğe odaklanan bir topluluktur.


Lezzetli ve kaliteli ürün üretmeyi ilke edinmiş olan Cantürk Et ve Et Ürünleri, doğal ortamlarda yetişen büyükbaş hayvanların sağlıklı ve hijyenik koşullarda kesilen et ve ürünlerini ISO 9001, ISO10002, ISO22000 gıda üretim ve kalite belgelerinin ön gördüğü şekilde işleyip pazara sunmaktadır. Tamamen İslami koşullar altında ve uzman veteriner hekim gözetiminde kesilen ve işlenen tüm ürünler helal ürün belgeleri ile tescillenmiştir.


Ürettiği ürün gamına yenilerini ekleyerek daha çok istihdam sağlamayı görev edinmiş bir anlayışla; mevcut tesisini 4000 m² lik bir büyüklüğe ulaştırarak, IPART Projesi Kapsamında Türkiye'de ilk köfte ve döner fabrikasını kurmuş, dondurulmuş/pişmiş köfte ve döner ürünleri ile sofralarda yerini almıştır.


Müşteri memnuniyetine odaklanan bir bakış açısıyla, her geçen gün en iyi olmayı hedefleyerek, çağın gereksinimleri doğrultusunda üretim kalitesini ve hizmetini artırmaya devam etmektedir. Bu kapsamda, 2013 yılında ‘’Ennur Et ve Et Ürünleri’’ firmasını bünyesine alarak etki alanını genişletmiş,  sofralarda Türk Enfes, Bizzat ve Cantürk markaları ürünlerini tüketicinin beğenisine sunmuştur.